Arda Kural’ı Bitiren Ne Oldu? İlk Yılları Nasıldı Şimdiki Hali Nasıl?

Son günlerde ünlü oyuncu Arda Kural yaşadığı dramatik olaylarla gündeme geldi. Arda Kural geçmiş yıllarda Leonardo Dicaprio’ a benzerliğiyle ülkemizde yerli Leonardo diye ününü daha çok yaymıştı. Şimdi ise ünlü oyuncu Kural’ın düştüğü durum çok vahim.

arda kural (2)

Bundan 3 yıl önce yani 2012 yılında şizofreni hastalığına benzer hareketlerde bulunan Arda Kural Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ ne kaldırılarak orada tedavi görmüştü.

arda (1) arda (2) arda (3)

Yaşadığı bu zor günlerden sonra bugün ise Annesinin maddi durumlar nedeniyle çıkmak zorunda kaldığı evin bahçesinde yatıp katlığı söylendi. Bu durumdan rahatsız olan komşuları polise bildirmiş haber ve magazin ekipleri derhal Ardan’ın bulunduğu ilçeye akın etmişler.

02

Son hali

Birkaç gün öncesine kadar annesi Gülnur Kural’la birlikte Büyükçekmece’deki bir apartman dairesinde yaşayan eski oyuncu, maddi sıkıntılar nedeniyle yine zor günler geçiriyor.

Sizlere Arda Kural’ın geçişinde kısa bilgiler bulduk. Oyunculuk yıllarında hangi yıl hangi filmde oynadığını aşağıda bulunan tabloda gösterdik.

Arda Kural’ın oynadığı ilk TV dizisi Eyvah Kızım Büyüdü adlı dizi, son oynadığı film ise Kutsal Bir Gün adlı filmdir. İlk dizide Altay rolünde oynadığı biliniyor.  

arda kural (1)

Yalova Endüstri Meslek Lisesi’nde kimya okudu. 2 yıl dramaturji ve sinema eleştirmenliği eğitimi aldı. 1999’da kendi kurduğu Tiyatro Roman Tiyatrosu’nda profesyonelliğe adım attı. Bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosu’nda kendi yazdığı Belirtisiz Nesneler, Ben Değil Kendim, Dokuz Köyden Kovulmak, Siyah Mizah ve Aşk gibi oyunlarda rol aldı. Kral TV’de VJ’lik yaptı. İlk olarak 1999’da Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçti ve bu dizide Leonardo DiCaprio’ya olan benzerliğiyle tanındı. İkinci çıkışı ise 2003’te Lise Defteri dizisindeki Ediz rolüyle oldu. Son olarak, 2005’te Emret Komutanım dizisindeki Posta Ferit rolü ile geniş beğeni topladı.Son olarak oynadığı Kubilay filmindeki 22 bin dolar alacağını alamadığından maddi çöküntüye girerek psikoz belirtileri göstermeye başladığından  28 Aralık 2012 tarihinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırılmıştır. 21 Ocak 2013 tarihinde taburcu olmuş ve oyunculuğu bıraktığını söylemiş; ancak bu kararı hastayken verdiğinden dolayı tekrar yeni bir festival filmiyle döneceğini söyleyerek kararından vazgeçmiştir.

arda kural (5) arda kural (4) arda kural (3)

Yıl Eser Rol Notları
1999 Eyvah Kızım Büyüdü Altay TV dizisi
2000 Şemsi Paşa Pasajı  …. TV dizisi
2000 Kuzenlerim Oğuz TV dizisi
2003 Lise Defteri Ediz TV dizisi
2004 Çınaraltı Kenan TV dizisi
2004 Canım Benim Barış TV dizisi
2004 Düşenin Dostu Said TV Filmi
2005 Beşinci Boyut Mehmet Yalnızca bir bölüm
2005 Beyza’nın Kadınları Naim Film
2005 Emret Komutanım Posta Ferit TV dizisi
2005 Banyo Oğuz Film
2006 Sahne Gezgin Tv Filmi
2007 Kaptan Yavuz TV dizisi
2007 Kelebek Çıkmazı Selim TV dizisi
2007 Çok Özel Tim Kemal TV dizisi
2008 Büyük Buluşma Berk TV dizisi
2008 Emret Komutanım Ferit TV dizisi
2008 Düğün Şarkıcısı Yıldıray TV dizisi
2008 Dur Yolcu Mustafa Kemal TV dizisi
2009 Doludizgin Yıllar Savaş TV dizisi
2010 Gelecekten Bir Gün Felek Film
2010 Kubilay Mustafa Fehmi Kubilay Film
2011 Kurşun Bilal Kurşun Bilal TV dizisi
2012 Ayaz Emre TV Filmi
2013 Kutsal Bir Gün Film

Kaynak: Vikipedia

arda kural leonardo dicaprio, arda kural son hali, arda kural 2015, arda kural oynadığı diziler, arda kural oynadığı filmler, arda kural büyükçekmece, arda kural apartmanı, arda kural evi, arda kural şizofren, arda kural hastalığı, arda kural son durum, arda kural son hali, arda kural son durumu, arda kural annesi, arda kural Kutsal Bir Gün, arda kural Ayaz, arda kural Kurşun Bilal, arda kural Kubilay, arda kural, Gelecekten Bir Gün, arda kural Doludizgin Yıllar, arda kural Dur Yolcu, arda kural Düğün Şarkıcısı, arda kural Emret Komutanım, arda kural Büyük Buluşma, arda kural Çok Özel Tim, arda kural Kelebek Çıkmazı, arda kural Kaptan, arda kural sahne, arda kural banyo, arda kural Emret Komutanım 2005, arda kural Beyza’nın Kadınları, arda kural Beşinci Boyut, arda kural Düşenin Dostu, arda kural Canım Benim, arda kural Çınaraltı, arda kural Lise Defteri, arda kural Kuzenlerim, arda kural Şemsi Paşa Pasajı, arda kural Eyvah Kızım Büyüdü, arda kural, arda kural filmleri, arda kurala noldu, arda kurala nolmuş

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Aşağıya Yorum Yapınız…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.