BİLGİ

Aamir Khan’ın hayatı

Milyonları hayran olduğu, yaptığı her filmle ödül kazanan, ünü tüm dünya’ya taşan yakışıklı oyuncu Aamir Khan.. Aamir Khan kimdir peki, kaç yaşında? Nerelidir? Aamir Khan’ın hayatı?

Aamir Khan 14 Mart 1965 yılında Mumbai Maharoshtra’da müslüman bir ailenin çocuğu olarak dünya’ya gelmiştir. Gerçek adı Mohammed Aamir Hussair Khan olan, Aamir Khan çok sevilen bir oyuncu olmayı başarmıştır.

Aamir Khan ilk olarak çocuk yaşta, oyuncu olan amcası Nasir Hussain’in filminde oynamıştır.

Yardımsever kimliğiylede tanınan ünlü oyuncu, oyunculuğun yanı sıra yapımcılık ve yönetmenlikde yapıyor. Kendi hazırladığı “Samatyev Jayate(Doğru Her Zaman Kazanır)” adlı programıyla, sosyal sorunlara çözüm arıyor.

2011 de ve 2014 yılında UNİCEF Ulusal Barış Elçisi seçilmiştir. 4 ulusal film ödülü, 7 filmfare ödülü ve daha birçok ödül kazanmıştır.

Pk, Ghajini, Her çocuk özeldir,Fanna gibi ünlü yapımlarda yer almıştır.

Aamir Khan 2 evlilik yapmıştır, ilk eşi Reena Dutta’dan bir kızı bir oğlu vardır. İlk eşinden 2002 yılında boşanıp, 2005 yılında evlendiği ve halen evli olduğu yönetmen Kiran Raa’dan ise tüp bebekle yaptıkları bir kızı vardır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı