GÜNDEM

AB Sınır Yetkililerini Taşıyan Uçak Düştü

Malta’dan kalkış yapan ve içerisinde AB sınır yetkililerini taşıdığı belirtilen uçak, kalkışından kısa bir süre sonra yere çakıldı, 5 kişi hayatını kaybettiği açıklandı.

Arama Kurtarma ekipleri, ambulanslar ve çok sayıda itfaiye ekiplerinin olay yerine müdahale ettiği ve arama kurtarma enkaz çalışmalarının sürdüğü edinilen bilgiler arasında yer alıyor.  Bu tür AB sınır ekiplerinin taşınmasına aracılık eden Frontex isimli acente şirketi, sorumluluk kabul etmediklerini çünkü uçağı kendi ekiplerinin sevk ve kalkışına yardımının olmadığını söylediler.

Öte yandan AB sınır yetkililerinin içinde bulunduğu uçağın düştüğünü gören çevredekiler, büyük bir gürültü oluştuğunu uçağın düşeceğini anladıklarını dile getirdiler.

Enkaz çalışmaları sırasında 5 kişi hayatını kaybettiği açıklanan ilk bilgiler arasında yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı