GÜNDEM

ABD Donanması Kızıldeniz’de Füze Tehdidi Aldı Haberi

Kızıldeniz, Uluslararası geçişe serbest sularda seyir halinde olan ABD’ye ait askeri gemiye füze tehdidi oluşturan unsurların tespit edildiği açıklandı.

ABD donanmasının bu tür durumlarda açıklamalarda bulunan sözcüsü Gary Ross, yazılı bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamasında Kızıldeniz sularında füze tehdidi tespit ettiklerini duyurdu. Olası bir savaş durumunun oluşabileceği anlaşılan Kızıldeniz’de neler olduğu henüz net bilinmiyor.

Milliyet’in haberine göre Gary Ross açıklamasında şunları söyledi; “Denizcilerimiz ve gemilerimiz zarar görmedi. Bu önemli deniz yolunda  seyretme özgürlüğümüzü korumayı sürdüreceğiz. Personelimizi ve gemilerimizi  tehdit eden her türlü tehdide karşılık vermek için gerekli tüm adımları  atacağız.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı