GÜNCELPOLİTİKA

ABD Savunma Bakanı Erbil’de

Abd Savunma bakanı Ashton Carter’ın Ankara ziyaretinin ardından Kuzey Irak Federal Kürt Yönetimi başkenti Erbil’e gittiği belirtildi. Savunma Bakanı’nın gündemi Musul operasyonunun akıbetine ilişkin bilgi almak.

Amerika Birleşik Devleti Savunma Bakanı Ashton Carter, Ankara ve Bağdat’a gerçekleştirdiği ziyaretin ardından peşmerge tarafına geçip Erbil’e ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan Carter, Erbil Havalimanı’nda inerek, Gölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani tarafından karşılandı. Bakan Carter’ın 10:30’da havaalanına indiği belirtilidi.

Savunama Bakanı Carter’ın, Barzani ile Musul Operasyonuna ilişkin görüşeceği ve Kerkük’te konusunda bilgi alacağı tahmin ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı