Abdullah Çakıroğlu Tekrar Gözaltına Alındı

GÜNDEM 28 Ekim 2016

Şort giyen Hemşire Ayşegül Terzi’yi toplu taşıma aracında darp ederek, feci şekilde tekmeleyen Abdullah Çakıroğlu hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı.

“Serbest Bırakılmıştı”

İstanbul’da artan şiddet olaylarına 2 ay önce bir yenisi daha eklenmişti. Abdullah Çakıroğlu isimli zanlı, evine gitmek için toplu taşıma aracına binen Hemşire Ayşegül Terzi’yi şort giymesinden ötürü darp ederek hastanelik etmişti. Ayşegül Terzi, darp raporu alarak kameralara yansıyan görüntülerle mahkemeye vermiş ve Abdullah Çakıroğlu hakkında göz altı kararı çıkmıştı. Gözalltı kararının ardından ilk duruşmasında serbest bırakılmıştı.

Olayın gerçekleştiği haftada serbest bırakılan Abdullah Çakıroğlu, başsavcının itiraz etmesi üzerine tekrar yakalanma kararıyla gözaltına alındı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun, talimat vererek harekete geçen Başsavcıvekili Abdurrahman Üşenmez, zanlı Çakıroğlu’nun tutuklanmasını talep etti.  Abdurrahman Üşenmez tahliye kararına itirazını İstanbul Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi’ne iletti.

Çakıroğlu hakkında 2 yıldan 9 yıla kadar hapis istenirken, inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “kasten yaralama” ve “hakaret” suçlarından yargılanıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.