GÜNDEM

Abdullah Çakıroğlu Tekrar Gözaltına Alındı

Şort giyen Hemşire Ayşegül Terzi’yi toplu taşıma aracında darp ederek, feci şekilde tekmeleyen Abdullah Çakıroğlu hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı.

“Serbest Bırakılmıştı”

İstanbul’da artan şiddet olaylarına 2 ay önce bir yenisi daha eklenmişti. Abdullah Çakıroğlu isimli zanlı, evine gitmek için toplu taşıma aracına binen Hemşire Ayşegül Terzi’yi şort giymesinden ötürü darp ederek hastanelik etmişti. Ayşegül Terzi, darp raporu alarak kameralara yansıyan görüntülerle mahkemeye vermiş ve Abdullah Çakıroğlu hakkında göz altı kararı çıkmıştı. Gözalltı kararının ardından ilk duruşmasında serbest bırakılmıştı.

Olayın gerçekleştiği haftada serbest bırakılan Abdullah Çakıroğlu, başsavcının itiraz etmesi üzerine tekrar yakalanma kararıyla gözaltına alındı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun, talimat vererek harekete geçen Başsavcıvekili Abdurrahman Üşenmez, zanlı Çakıroğlu’nun tutuklanmasını talep etti.  Abdurrahman Üşenmez tahliye kararına itirazını İstanbul Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi’ne iletti.

Çakıroğlu hakkında 2 yıldan 9 yıla kadar hapis istenirken, inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “kasten yaralama” ve “hakaret” suçlarından yargılanıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı