GÜNDEM

AKP Kömür Belde Teşkilatı Toplu İstifa Etti

AKP Kömür Beldesi teşkilat üyeleri topluca istifa etti. Gerekçe olarak merkezin mermer ocaklarının doğal yaşama verdiği zararı kınamak gerekçe gösterildi.

Adıyaman’a bağlı Kömür beldesinde mermer ocaklarının insan yaşamına ve doğaya tahribat verdiği, belde sakinleri tarafından tespit edildi. Bu şikayetlerini Adıyaman AKP il yönetimine defalarca söylemelerine karşın tepkisiz kalınmasına, belde sakinleri tepki gösterdi. Tepkilerini AK Parti’ye karşı bir isyan niteliğinde dile getirdiler.

Topluca İstifa Ettiler

Belde sakinleri Adıyaman AKP İl yönetiminin tepkisiz kalmasını kınayarak, Kömür Beldesi teşkilatı olarak basın açıklaması yapıp istifa ettiklerini söylediler. Kömür Çeşme Başı’nda yapılan basın açıklamasına Belde sakinlerinden destek geldi. Aralarında AKP Kömür Belde Başkanı Rıza Avçin’in de bulunduğu teşkilat şöyle; Kömür Belde Yönetimi, belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Temsilcileri, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ve üyelerde dahil, 50 küsür kişinin topluca istifa ettiği edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Belde Sakinlerinden Mücadeleye Devam Çağrısı

Kömür halkına ciddi zararlar veren ve yaşam alanlarını tehlikeye sokan mermer ocaklarının kapatılmasına yönelik, istifa ettiklerini söyleyen Avçin, İl yönetiminden destek alamadıklarından şikayetçi olduğunu dile getirerek belde halkıyla birlikte, mermer ocaklarının yaşam alanlarından çıkarılmasına yönelik, mücadelelerine devam edeceklerini dile getirdi.

“Mirasımıza Duyarsız Kalanlarla Hareket Etmenin Anlamı Kalmadı”

“Bizim için önemli olan atalarımızın bize miras bıraktığı bu nadide coğrafyayı gerektiği şekilde kuruyarak asıl sahibi olan gelecek nesillerimize sağlıklı bir şekilde bırakmaktır” diyen Avçin doğal çevreye ve bölge halkının yaşamına karşı duyarsız kalanlar ile birlikte hareket etmenin bir anlamının kalmadığını ifade etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı