SAĞLIK

Akraba ile evlenmek doğru mu?

Aynı soydan gelen kişilerde ku­surlar da özellikler de kuşaktan ku­şağa geçer. Çok yakın akraba ile ev­lenmenin soyda var olan kusurların, hem annede, hem de babada bulun­ması yüzünden, çocukta da ortaya çıkması ihtimalini artırdığı ileri sürülür.

akraba evlilikleri (2)akraba evlilikleri (1)

Bu nedenle akraba arası evlilik öğütlenmeyebilir ama, bu demek değildir ki, akrabası ile evlenen bir kimsenin çocuğu mutlaka hasta ya da sakat olacaktır. Her çocuğun bünyesi ayrıdır. Ayrıca bazı hastalık­lar her kuşakta görülmez. Bu bakım­dan her ne kadar çok yakın akraba ile evlenme böyle bir ihtimali artırsa da boş yere kuruntu yapmak gerekmez.

akraba evlilikleri (3)

Yalnızca soyda kuşaktan kuşağa geçtiği bilinen bir hastalığın bulunup bulunmadığını araştırmak teselli edici bir etkendir. Eşlerin evlenme­den önce sıkı bir muayeneden geç­meleri de yerinde olur.

Akraba evliliğinin tehlikeleri nelerdir?, Akraba evliliğinin sakıncaları nelerdir?, Akraba evliliğinde tehlike nedir?, Akraba evliliklerinin en tehlikelisi nedir?

Soru ve Görüşleriniz İçin Yorum Yapınız.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı