GÜNDEM

AKUT Başkanı Nasuh Mahruki Serbest Bırakıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanması talep edilen AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, serbest bırakıldı.

Nasuh Mahruki’nin katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genel Kurmay Başkanı hakkında Nasuh Mahruki’nin “Lozan Antlaşması” ile ilgili bir tartışmada “Vatana İhanetten Yargılanacaklar” sözlerini sarf etmesi üzerine Nasuh Mahruki, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçuyla gözaltına alınmış tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

“Adli Kontrol Şartıyla Serbest”

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Başkanı Nasuh Mahruki’ye açılan davanın sonuçlandığı açıklandı. Mahkemenin verdiği karara göre Nasuh Mahruki adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Serbest bırakılmasının ardından basın açıklaması düzenlendi.

“Cumhurbaşkanı’na Tehdit ve Hakaret Gibi Bir Amacım Yoktur”

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Başkanı Nasuh Mahruki, serbest bırakıldıktan sonra basına yaptığı açıklamasında “Ben, hiçbir şekilde cumhurbaşkanına hakaret etme kastını aklımdan bile geçirmedim. Hatta yanlış anlamadan dolayı daha sonra kendisinden bütün kamuoyu önünde özür diledim. Bunun dışında kalan hususlar fikir özgürlüğü bağlamında sözlerdir. Olayın yanlış anlaşılmasından dolayı pişmanım. Sayın Cumhurbaşkanı’na hakaret ya da tehdit gibi bir amacım yoktur” sözlerine yer verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı