SAĞLIK

Anabolik Steroidler Nedir?

Anabolik-androjenik steroid,  birincil erkeklik hormonu testosteronların sentetik versiyonları olmaktadır. Kemikler, saç kökleri, karaciğer, kaslar, böbrekler, bağışıklık sistemi, kan, üreme sistemi ve merkezi sinir sistemi de dahil olmak üzere vücudun pek çok bölümünü etkilemektedir.

Ergenlik dönemlerinde, testosteron seviyelerindeki artış; vücut ve yüz kıllarının uzaması, kas ve boy kütlelerinin artışı, ses tonları ve cinsel dürtü gibi özelliklerin de gelişmesini sağlamaktadır.

Anabolik steroidler vücut gelişimcilerinin olmazsa olmaz ürünleri haline gelmektedir. Bu alanda kendini geliştirmekte olan pek çok insan bu ürünleri kullanmaktadır. Bunların yanı sıra steroid kürü  de her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Bu küplere olan talepler sürekli artış göstermektedir.

Kişiler Anabolik Steroidleri Nasıl Kullanmaktadır?

Sürekli olarak anabolik-androjenik steroidlerin kullanımları, tolerans gibi sorunlara da neden olabilmektedir. Vücudun kendi testosteronunu üretmesini bırakmaya bile neden olmaktadır.

Bazı kişiler sürekli olarak bu ürünleri kullanmaktadır fakat diğer kişiler ise farklı kullanım şekilleri ile olası olumsuz etkileri en aza indirmeye çalışmaktadır.

Döngü: Kişiler bu ürünleri 6 ile 12 hafta boyunca kullanır ve bu zamanı takip eden 4 hafta ile birkaç ay ise hiç kullanmazlar.

İstifleme: Bu ürün kullanıcıları, steroidlerin etkinliklerini en üst düzeye çıkarmak adına birkaç farklı steroid türlerini veya steroid kürünü birleştirir ya da başka takviyeler ekler. Bu durum da istifleme olarak tanımlanmaktadır.

Piramit: Bazı kişiler, anabolik steroid dozlarını yavaş yavaş zirveye çıkardıktan sonra azaltmaktadır.

Gelişen teknoloji ve çalışmalar ile her geçen gün yeni steroid türleri ve küpleri bizlerin karşısına çıkmaktadır. Sizlerde eğer ki vücut geliştirme ile uğraşıyorsanız ve bu ürünleri kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan bir tanesi alacağınız ürünlerin orijinal ve faturalı olmalıdır. Orijinal ve faturalı olmayan hiçbir ürünü satın almayın. Diğer nokta ise bu satın aldığınız ürünleri kullanırken kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmanı gerekmektedir. Çünkü istediğiniz sonucu almak adına ve en önemlisi de sağlığınız için talimatlara uymanız sizleri daha iyi sonuçlara ulaştıracaktır. Steroidler ve küplerine artık internet siteleri üzerinden de kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı