Anne Sütünü Arttıran Gıdalar

KADIN 14 Kasım 2015

Yeni anne olmuş hanımlar sütünü artırmak için ne yapmalı, öncelikle beslenmenize çok dikkat edin  bol bol vitamin alın ve taze  yiyecekler tüketin. Dereotu, kuru incir, taze beyaz üzüm veya kara üzüm, bunun yanında bol bol az pişmiş yumurta, köy tereyağı’nı tüketin, bunlar anne sütünü birebir artırır.  Anne olan hanımlar bol bol dinlenmeli ve stresten uzak olmalılar.

Bunun yanında bol bol su tüketin, günde 3 litre su bitirmeye gayret edin, şekersiz bitki çayları ve kompostoları içerek sıvı tüketimlerini arttırın. Emziren anneler ilk 6 ay zayıflama diyeti yapmayın, karbonhidrat tüketimini azaltmayın, yoğurt, et, tavuk, balık, peynir, yumurta gibi protein ağırlıklı beslenin. Ve aşağıdaki kürleri uygulayın.

İncir Körü

  • kuru inciri kaynatarak suyu tüketilir.
  • 1 demet dereotu tutam tutam günde 3 kez tüketilir.

 

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

meryem 27 Şubat 2016

Merhaba Anne sütünü arttıran yiyecekler bitkiler arasında kimyon Melisa, Ihlamur, Papatya, Anason ,Rezene, Frenk kimyonu, Hayıt,Çemen otu , Isırgan bitkileri var bunların bir arada olduğu bir ürün duymuştum naturpy milk tea diye bir çay var ben onu kullanıyorum çünkü öteki türlü bitkileri bir araya getirmek daha pahalıya geliyor ben 2-3 aydır onu kullanıyorum
herhangi bir problem yok tavsiye ederim sizlerede