KADINSAĞLIK

Ara Öğünlerin Önemi Nedir?

Sağlıklı ara öğün tüketmek kan şekerini regüle etmek için oldukça önemli, mideyi daha uzun süre tok tutacak yani mideden boşalma hızları daha geç lifli gıdalar tercih edilmelidir.

Lifli Gıdalar Neler Olabilir?

Lifli meyveler yani bu kayısı olabilir, yaban mersini, ahududu, armut, elma, mandalina gibi saydığımız meyveleri tüketebilirler.

Haşlanmış sebzeler üzerine güzel bir yoğurt döküp pul biber ve sumaklı sos yapıp ara öğün tercih edebilirler.

Sabahki öğünlerde badem, ceviz gibi kuru yemişleri tüketmekte önemli, ara öğünlerde de bunlar tüketilmeli ayrıca ara öğünlerde omega 3 içeren besinler tüketilirse iyi olur. Çünkü biz vücudumuza omega 3 ü dışarıdan alabiliyoruz.

Akşam Saat Kaçtan Sonra Bir şeyler Yememeliyiz?

Saat 6 dan sonra özellikle midenin çalışma hızı yavaşlıyor. Buna nispeten 8’ den sonra yani akşam yemeğinden sonra mümkünse bir şeyler yememeye özen gösterilmelidir. Yenecekse de hafif bir akşam yemeğinden sonra yaklaşık bir buçuk saat sonra yatmadan da 2 saat önce süt içebilirsiniz, yoğurt tüketebilirsiniz, küçük bir porsiyon meyve tüketebilirsiniz.

ara öğünler nelerdir, ara öğünlerin faydası, ara öğün nedir

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Yorum Yapınız…

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı