SPOR

Aras Özbiliz’den Ermenistan’a Sert Çıkış

Beşiktaş’ta oynayan Ermeni kökenli futbolcu, Ermeni radyo yayıncısı Armnews spikeri Ermeni Futbolcu’ya İstanbul’daki ikiz bombalamalar hakkında bir soru yöneltti, futbolcu saldırıların her yerde gerçekleşebileceğini belirtti.

Futbolcu Aras Özbiliz, İstanbul’un Beşiktaş İlçesi’nde meydana gelen, 44 kişinin şehit düşmesi ve yüzlerce kişinin de yaralandığı bombalı saldırının ardından 12 Aralık’ta Ermeni bir haber kanalında yayınlanan televizyon programında canlı yayına çıktı.

Özbiliz, Dünya siyasetini değerlendiren program kanalında, İstanbul Beşiktaş saldırısını değerlendirdi.

Erivan ve Moskova’yı örnek verdi

Aras Özbiliz, terörizme karşı hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayarak, sözlerine şu şekilde devam etti.

Bu saldırı, Erivan’da yapılabilirdi. Ayrıca Moskova’da da olabilirdi. Yani, aynı zamanda size de olabilir. Yapılması gereken ilk şey terörizme karşı diz çökmek değil. İstanbul’da mutluyum ve güzel bir şehirde yaşıyorum” dedi. Türkiye’de bulunmaktan korkup korkmadığını ya da en son terör saldırısının ardından ülkeyi terk etmek isteyip istemediğini sorduktan sonra söyledi.

Özbiliz, bu tür saldırıların tüm dünyada gerçekleştiğini, söyledi. Örneklerine ise Ermenistan’nın en büyük şehri olan Erivanı ve Rusya’nın başkenti ve büyük şehri Moskova’yı örnek gösterdi. Bu örneklerinde İstanbul’un büyük bir şehir olduğunu vurguladı.

İlk maçında gol atmış

İstanbul’un Bakırköy İlçesi’nde doğan Futbolcu Özbiliz, Hollanda’nın Hoorn kentinde büyüdü ve hem Hollanda hem de Ermenistan vatandaşlığını elinde tuttu. 4 Ekim 2011’de Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın emriyle Ermeni pasaportu aldı ve Ermeni milli takımı için oynamayı seçti. 29 Şubat 2012’de Kanada ile dostça bir karşılaşma yapan futbolcu, İlk maçında gol attı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı