GÜNDEM

Artuklu Üniversitesi’nde Kız Öğrenciler Protesto Yaptı

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde kantinde çalışan bir görevlinin, üniversitede okuyan kız öğrencilerden birini taciz ettiği iddiasıyla öğrenciler kantinciyi protesto ederek tepkilerini ortaya koydu.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde sıradan bir gün de bir kız öğrenciye taciz ettiği iddiası Artuklu Üniversitesi öğrencileri tarafından kısa sürede duyuldu. Bunun üzerine Üniversite önünde toplanarak protesto eden kız öğrenciler, kantini işgal etti. Tacizciye karşı tepkilerini ortaya koyan üniversiteli öğrencilerin protesto ettikleri yerde arbede yaşandı. Yaşanan arbedede 2 kişi yaralandı.

Taciz vakasına karşı protestoda bulunan öğrenciler giriş ve çıkışı kapatarak kantini işgal etti. Öğrencilerin kantin işgali uzun süre devam etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı