YAŞAM

Avrupa Yakasında Kurt Kapanı 2 Operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, büyük bir operasyona imza atıyor. “Kurt Kapanı-2” isimli operasyonla İstanbul’un Avrupa yakasındaki suçluları 12:00-15:00 saatleri arasında hava, kara ve deniz yoluyla yakalayacak.

İstanbul’un Anadolu yakasında daha önce yapılan “Kurt Kapanı” operasyonunun devamı bu kez İstanbul Avrupa yakasında yapılıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler hava, kara ve deniz olmak üzere 3 ayrı koldan operasyon düzenliyor. Operasyonlara başlamadan önce İstanbul’un bütün çıkışları emniyet birimleri tarafından kapatılarak, suçluların kaçışı engelleniyor. Operasyonda 2 bini aşkın polis yer alırken, gelmiş geçmiş en büyük operasyonlardan biri olduğu söyleniyor.

Anadolu Yakasında 14 Nokta Tutuldu

Kurt Kapanı-2 operasyonu kapsamında açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta 15 Mart’ta Anadolu yakasında gerçekleştirdikleri operasyona dikkat çekti. Operasyonda toplam 14 çıkış tutularak, başarıya ulaştıklarını kaydetti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün açıklaması şöyle:

“İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzce 15 Mart Çarşamba günü Anadolu yakasında 1000 polisin katılımıyla Helikopter destekli Kurt kapanı 1 uygulaması gerçekleştirilmiş, şehrin hava, kara ve denizden tüm giriş- çıkışları toplam 14 nokta tutulmuş, ayrıca ilçelerde oluşturulan uygulama noktalarında çok sayıda aranan şahıs yakalanmış ve suç unsuruna el konulmuştur. Bugün saat 12:00 – 15:00 arasında Avrupa yakasında helikopter ve polis botları destekli Kurtkapanı 2 uygulaması yapılacak hava, kara ve denizden tüm giriş- çıkışlar kapatılacak, tüm ilçelerde uygulama noktaları oluşturulacaktır.”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı operasyonlar esnasında aranan şahısların yakalanması hedefleniyor. Bu uygulama ile İstanbul’un güvenliğinin sağlanmak istendiği tahmin ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı