BİLGİGÜNCELGÜNDEM

Avukat Arif Ali Cangı’ya Afrika’da Nükleersiz Gelecek Ödülü

“Nükleersiz Gelecek Ödülleri Afrika” isimli Afrika’nın Nobeli olarakta bilinen ödül, töreni Kasım ayının ortalarında düzenlenecek.

Düzenlenecek törende Çevreci Avukat Arif Ali Cangı’nın da ödül alacağı belirtildi. Avukat Arif Ali Cangı İzmir’in Gaziemir ilçesi’nde eski bir kurşun fabrikası etrafında radyoaktif maddelerin gömülmesiyle ilgi çalışma yaptı. Bu çalışması Afrika’da düzenlenecek olan Nükleersiz Gelecek Ödülleri Afrika 2016 ödülünü hak etti.

İlk kez bir Türkiye Vatandaşı’nın bu ödüle laik görülmesi dikkatlerden kaçmadı. Kasım Ayının ortalarında düzenlenecek ödül töreninde, ödüller sahiplerine kavuşacak.

Avukat Arif Ali Cangı’nın İzmir’de baroya kayıtlı avukatlar arasında olduğu bilinen haberler arasında yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı