Bakandan “Bende Şehit Olayım” Açıklaması

POLİTİKA 13 Aralık 2016

İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadında oynanan maç sonunda, trafiğe açılan bölgede Maçka parkı yanında Çevik Kuvet polislerine yönelik bombalı saldırı düzenlenmişti.

Yasin İlke ve Osman Börkoğlu toprağa verildi

Bombalı saldırı sonunda 44 kişi şehit olmuş, 160 kişi ise yaralanmıştı. Yaralıların tedavisi devam ederken, ateş düşen 44 evde cenaze törenleri vardı. Kayseri iki şehidini dün son yolculuğuna uğurladı binlerce kişi eşliğinde. Kayserili iki şehit polis Yasin İke ve Osman Börklüoğlu; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’nın da katıldığı cenaze törenin ardından toparağa verildi.

Cenaze töreninden sonra Polis memurlarına moral vermek için, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Çevik Kuvvet Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

“Bende şehit olayım sizde”

Çevik Kuvvet Polisleriyle bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki “Hainlere karşı polisimizin yanındayız. Hain bir kaç örgüt var, onları da temizleyeceğiz. Türkiye’de yaşamanın bir bedeli var bizde o bedeli ödüyoruz. Allahın izniyle bende şehit olayım, sizde olun” diye açıklama yaptı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.