Balık Fiyatları İki Katına Çıkıyor

EKONOMİ 8 Ocak 2017

Marmara Bölgesi’nde yaşanan kritik hava durumu nedeniyle balıkçılar denize açılamıyor. Bu nedenle de balık fiyatlarında önümüzdeki günlerde zam gelecek. Sıfırın altında eksi 20 derecelere kadar inen soğuk havalar balıkçıları etkiledi.

Karadeniz’de balıkçılık yapan Ahmet Reis, balıkçılığın kış aylarında soğuk hava nedeniyle yapılamadığına dikkat çekerek, bu yılda en soğuk havaları yaşadığımız günlere değinerek balıkçıların ava çıkamadıklarını kaydetti. Balıkçıların ava çıkamamasından dolayı önümüzdeki günlerde fiyatlarda iki katına çıkaracak zam olacağı tahmininde bulunan Ahmet Reis, Marmara Bölgesi’ndeki balıkçı tezgahlarında balıkların azaldığı şu sıralar havaların iyi olmasını diledi. Tezgahlarda azalan balıklar nedeniyle fiyatların arz-talep dengesinin bozulmasından dolayı fiyatların artacağını söyledi. Yurttaşların balığa olan talebinin karşılanamaması, balık stoku yapan balıkçıların fiyatı yükselterek, bu anı kolladıklarını da dile getirdi.

Balıklardan hamsinin fiyatının geçen hafta olan 5 liradan 10 ile 15 lira arasında satılacağı tahmin ediliyor. Havaların bu denli kötüye gitmesi balık piyasasında ciddi bir gerilemeye yol açtı.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.