GÜNCELPOLİTİKA

Başbakan Binali Yıldırım BM’nin Güvenilirliği Sorgulanıyor

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti toplantısını yapmak üzere, toplantı salonuna geçmeden önce kameralar karşısında açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım dün yaptığı açıklamada ki gibi benzer konulara değindi. Irak ile ilgili konuşan Binali Yıldırım “Askerimiz orada piknik yapar mı görevini yapar” diyerek askerlerin orada hummalı bir çalışma sergilediklerini dile getirmiş oldu.
Başbakan Binali Yıldırım ayrıca Irak meclisinde konuşulan açıklamaları kışkırtıcı bulduğunu belirtti. “Bağdat’ın açıklamalarını tehlikeli buluyorum” dedi

“Bağdat’ın Açıklamalarını Tehlikeli Buluyorum”

“Bizim askerimiz orada piknik yapar mı asker görevini yapar. Türk askeri orada görevini yapıyor. Dünyanın belası DAEŞ’le mücadele ediyoruz.

“Tüm ülkeler Irak’ya terörle mücadele ediyor. Dolayısıyla Bağdat’ın bu ve buna benzer açıklamalarını fevkalede tehlikeli ve kışkırtıcı buluyorum.

“Askerimiz bugün gitmiş değil. Bağdat hükümeti buna takılacağına yıllardır bağrında beslediği ve Türkiye’nin canını yakan terör örgütüne karşı yapacağı bir şey varsa onu yapsın.

“Ayaküstü bu tartışmlara girmeye gerek yok. Biz Irak’ta neyin var olduğunu gayet iyi biliyoruz. Irak neden bu açıklamaları vakti geldiğinde açıklarız.

“BM’nin Güvenirliliği Hergün Daha da Sorgulanıyor”

“Olabilir, Herkes Birleşmiş Milletleri toplantıya çağırabilir. Birleşmiş Milletler’de 5 ülkenin kararları alınıyor. BM’nin güvenilirliği her gün daha da sorgulanıyor.

Başbakan Binali Yıldırım ayrıca yaptığı açıklamalar arasında eğitime değindi. Binali Yıldırım, eğitimin tam gün olacağı açıklamalarına kendi yorumunu katarak “tam gün rahat programlarla eğitilmeleri onlar için önemli” dedi.

“Tepkiler genelde iyi ama öğrenciler biraz mutsuz. Normal biz de öğrenciyken okul olmadığı zaman daha mutlu olurduk. Sıkıştırılmış programlarla değil tam gün rahat programlarla eğitilmeleri onlar için önemli.

“Bu aynı zamanda çalışan aileler için de iyi. Dersliklerin az olması eleştiri değil gerçek ama biz bu uygulamaya tam olarak 2019 yılında geçecez. Aşama aşama öncelikle büyük şehirlerimizde gereken derslikler yapılacak.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı