DÜNYAGÜNDEM

Başbakan Manuel Valls Görevi Bıraktı Yerine Bernard Geçecek

Fransa’nın mevcut Başbakanı görevini bırakması nedeniyle İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve Fransa’nın yeni Başbakanı oldu. Cazeneuve, Valls döneminde İçişleri bakanlığı yapmıştı.

Valls Cumhurbaşkanı Adaylığını Koyacak

Fransız Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgilere göre Manuel Valls’ın bıraktığı başkanlık koltuğuna Bernard Cazeneuve oturacak. Eski Başbakan Manuel Valls, önceki gün eski bir siyasi döneminde belediye başkanlığı yaptığı, Evry şehrinde basın açıklaması yaparak, Fransa’da önğmüzdeki yıl yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını koyduğunu açıkladı. Valls böyle bir hamle yaparak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanması durumunda daha güçlü bir Fransa istediği, komşu ülkelerle iyi geçindiği gibi diğer büyük devletlerle de iyi geçinme sözünü verdi. Eski Başbakan Valls, 2014 Nisan ayından bu yana Başbakanlığı yürütüyordu.

Cazeneuve İçişleri Bakanı Olarak Görev Yapıyordu

Eski Başbakan Valls’ın yerine bugün Fransa Cumhurbaşkanlığının yaptığı açıklamayla Bernard Cazeneuve’nin geçeceği duyruldu. Cazeneuve, Valls’ın döneminde İçişleri Bakanı olarak görev yaptı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı