POLİTİKA

Başbakan’dan Yeni Yıl Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım 2017 yılına girmeden önce bir mesaj yayınladı. Birlik mesajı veren Başbakan, emin adımlarla 2017 yılında yol alacaklarını belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım yeni yıl için dileklerini sunan mesaj yayınladı. Yeni yıl ile ilgili mesajında ‘Milletçe birbirimize kenetleneceğiz’ dedi. Başbakan, Türkiye’nin 2017 yılında emin adımlarla yoluna devam edeceğine değinen açıklamasında, 2017’yi üreterek çalışarak demokrasinin çok daha güçlü olacağını savundu. Sınırların korunacağından bir an bile fedakarlıktan kaçınmayacaklarını belirten Yıldırım, hukuk düzenine gözü gibi bakacaklarını söyledi.

“Dev projelere imza attık”

Başbakan Binali Yıldırım sözlerine 2016 yılı sona ererken diye başlayarak yeni bir yıla girmenin heyecan ve mutluluğunu vatandaşlarla paylaştığını dile getirdi. Yıldırım, 2017 yılının hem tüm insanlık için huzur barış ve mutluluk getirmesini temenni etti. Başbakan 2016 yılında ve öncesinde Türkiye’nin kaybettiği şehitler içinde rahmet dileyerek, millet için metanet diledi. Bölgesel ve Küresel zenginliğe sahip Türkiye için konuşan Yıldırım, büyük atılımlara imza attığını söyledi. 14 yıldır iktidarda bulunan Ak Parti için konuşan Yıldırım, gösterdikleri gayretlerin olumlu sonuçlar verdiğini söyledi. Bununla birlikte ülkenin evrensel ölçüde demokrasiye doğru ilerlediğini de ekledi.Türkiye’nin her köşesinde yatırımların devam ettiğini söyleyen Yıldırım, 2016 yılında biten büyük projelere değinerek tek tek isimlerini saydı.  Marmaray, Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, Ilgaz İstiklal Tüneli gibi biten projeleri sayan Yıldırım, Türkiye’nin parlak geleceğini gösteren dev projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı