YAŞAM

Bazı İllerde Elektrik Kesintisi Olacak

Yurdun birçok kesimi yağışa teslim olurken, birçok ilde ise yoğun kar yağışı görülüyor. Bu havada elektrik kesintileri de ardı ardını bırakmıyor.

Toroslar elektirik dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 6 ilde elektrik kesintisi olacak. Elektiriğin kesileceği bu 6 ilde en fazla bir gün elektirik olmayacak. İşte bu iller: Mersin Silifke ilçesi ve bazı sokaklarında, Tarsus ilçesi, Fevzi Çakmak, Kemalpaşa, Yarbay Şemsettin mahallelerinde, Toroslar, yalınayak, çiftçiler mahallesinde gün içinde 9 saat elektrikler kesilecek. Adana Yüreğir ilçesi Ptt evleri, kozan caddesi, seyhan ilçesi, Gazi Osman paşa mahallesinde 10 saat elektrik kesintisi olacak. Gaziantep şahinbey ilçesi, Sarıbaşak ve Salkım mahallerinde 5 saat, Özgürlük, pirsultan, 11 saat elektirik kesintisi olcak, Kilis musabeyli ilçesinde 8 saat elektrik olmayacak.

Doğalgaz kombisi çalışmayacak

Kışın Çetin geçtiği şu dönemlerde elektrik kesintilerine halk tepki gösterdi. Elektrik kesintisi sırasında doğal gaz kombilerinin çalışmayacağını söyleyen Mehmet K isimli vatandaş şunları da ekled; “Elektrik kesintisinin yapılacağı bu semtimizde hayatımız olumsuz yönde etkilenecek. Doğalgaz var ama kombi elektrik olmadan çalışmıyor. Bu durumda 1 güne yakın elektiriksiz kalacak olursak hasta olma riskimiz yüksek” dedi.

Kar yağışları bazı illerde kesintisiz yağacağı bazı illerde ise durağan bir şekilde yağacağı kaydedildi. Uzmanlar kar yağışı esnasında dışarı çıkılmamasını önererek, vatandaşların yürürken kaymamaya dikkat etmelerini söyledi. 2016 yılının başında kar yağışları sırasında bir çok vatandaş beyin kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırılmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı