YAŞAM

Beklenen Kar Etkisini Gösterdi

Beklenen kar nihayetinde yüzünü gösterdi. İstanbulluların merakla beklediği kar geldi. Türkiye’nin hemen hemen birçok bölgesinde kar etkisini göstermeye başladı. Ağrı, Bartın ve Bursa’da yoğun kar yağışı olurken karın sabaha kadar 10-20 santimi geçmesi bekleniyor. Kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceği ise merak konusu.

Meterolojinin haftalardır yaptığı açıklamalar sonunda nihayet İstanbul ve Trakya bölgesi karın ilk yüzünü gördü. Saat 21:00 sıralarında etkisini gösteren kar çocukların yüzünü güldürdü. İstanbul’a geçen yılda Aralık ayın sonunda kar yağışı görülmüştü. Bu yıl Aralık ayında yüzünü gösteren kar, yılbaşı öncesi manzaraları süsleyecek gibi. Beklenen karın gelmesiyle yurt genelinde sıcaklıklar etkisini kaybetti. Soğuyan havayla beraber gelen kar’ın bu hafta devam edeceği açıklandı.

İstanbul’da ve Trakya bölgesinde yağmaya başlayan kar en çokta minikleri sevindirdi. Doğu’nun birçok ilinde görülen yoğun kar manzaraları ise hem sevindirdi hem de zorladı. Belediyeler yolları tuzlarken, yoğun sis nedeniyle sürücülerin dikkat etmesi konusunda uyardı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı