YAŞAM

Besin alerjisi olanlar Kovid-19 hastalığı döneminde nelere dikkat etmeli?

Dünya Alerji Örgütü’nün (World Allergy Organization) üye derneklerle birlikte organize ettiği Dünya Alerji Haftası başladı. Faaliyetler kapsamında bu yıl, Besin Alerji Derneği Başkanı Prof. Dr. C. Dost Zeyrek’in herkesin ücretsiz katılımına açık olarak yürüteceği ve tüm soruları yanıtlayacağı Instagram canlı yayınlar serisi gerçekleştirilecek. Kovid-19 merkezinde yürütülecek canlı yayınlar ile toplumun besin alerjileri konusunda bilgisinin artırılması hedefleniyor. 

Alerjik hastalıklar ve ilgili bozukluklar hakkında farkındalığı artırmak; bunların teşhisi, tedavisi ve önlenmesi için eğitim ve kaynak sağlamak üzere her yıl çeşitli etkinliklerle düzenlenen Dünya Alerji Haftası başladı.  Dünya Alerji Örgütü’nün (World Allergy Organization) üye derneklerle birlikte organize ettiği Dünya Alerji Haftası faaliyetleri 2011 yılından bu yana devam ediyor. Faaliyetler kapsamında bu yıl, Besin Alerji Derneği Başkanı Prof. Dr. C. Dost Zeyrek’inherkesin ücretsiz katılımına açık olarak yürüteceği ve tüm soruları yanıtlayacağı Instagram canlı yayınlar serisi gerçekleştirilecek. Kovid-19 konusu merkezinde yürütülecek canlı yayınlar ile toplumun besin alerjileri konusunda bilgisinin artırılması hedefleniyor.

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı