MAGAZİN

Beste İçin 19 Bin TL Tazminat Ödeyecekler

Murat Boz ve Söz Yazarı Fettah Can için şarkı intihali suçlaması. Bestaci Uğur Bayar’ın bestelediği Dünya isimli şarkıyı aşırma nedeniyle 19 bin tl tazminat ödeyecekler.

Murat Boz, Fettah Can ve çalıştıkları firma 19 bin TL tazminat ödeyecek. Besteci Uğur Bayar’ın ‘Dünya’ isimli şarkısının aşırılması hali (intihar) yoluyla ‘Özledim’ şarkısında izinsiz bir şekilde kullanıldığı için dava açıldı. Murat Boz, Fettah Can ve yapımcı firma ceza ödemeye mahkum oldu.

Davanın dünkü duruşmasında Bestaci Uğur Bayar, mahkemede Fettah Bey ile görüştüğünü söyleyerek, parçasının izinsiz bir şekilde kullandığını kabul ettiğini bildirdi. Ancak ödeme yapmadığını söyledi. Bunun üzerine Mahkeme “Dünya” şarkısının bir bölümünün “Özledim” parçasında izinsiz kullanıldığına karar verilerek Fettah Can Murat Boz ve yapımcı şirketin 19 bin TL tazminat cezası ödemesine karar verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı