POLİTİKA

Binali Yıldırım ve Bahçeli Yarın Anayasayı Görüşecek

Başbakan Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli, yarın yeni yasa hakkında görüşmelerde bulunacak. Parti sözcüsü Aktay iki liderin anayasa çalışmaları kapsamında bir araya geleceğini açıkladı.

Yarın ülke gündeminde anayasa görüşmeleri olacak. Başbakan Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli anayasa çalışmaları hakkında konuşacak. Anayasa çalışmalarına desteğini hükümet yanında vererek, anayasa çalışmalarının bitmesi sonrasında oylamayla kabul edileceği tahmin ediliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi yeni anayasa çalışmalarında bulunan bazı maddelere karşı çıkıyor. TBMM’de görüşülecek anayasa çalışmalarında HDP ve CHP’nin aynı safhada yer alacağı, AK Parti ve MHP ise aynı tarafta olacağı tahmin ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde yapılan referandumla halkın oyuna sunulan anayasa değişikliği çalışmalarında yine Ak parti ve MHP aynı tarafta yer almıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı