GÜNDEM

Binali Yıldırım’dan Elçi Açıklaması

ABD Ankara Büyükelçiliği resmi Twitter adresinde yaptığı paylaşımla gündeme gelerek, sosyal medyada en çok tartışılan konuşmalar arasındaydı.

ABD Büyükelçiliği’nin her hafta Perşembe günleri paylaştığı Türk-ABD ilişkisini geçmişten günümüze doğru anlatan 140 yakın karakter ve varsa fotoğraflı paylaşımı bugün bir çok kullanıcı tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Kimi hesaplar Amerika’nın Türkiye Başbakanı ve Cumhurbaşkanı’na gönderme yaptığını ileri sürerken kimiyse Türkiye ile arasındaki ilişkiye başka bir boyut kazandırmak istedikleri yorumunu yaptı. ABD Büyükelçiliğini paylaştığı Tweet ise Eski Başbakan Nihat Erim ve Eski ABD Başkanı Richard Nixon ile görüşmesini anlatan bir hatırlatmaydı.

ABD ve Türkiye ilişkisinin köklü olduğuna işaret eden paylaşım, sosyal medyada günün en çok konuşulan tweeti haline geldi. Sabah saatlerinde Beyaz TV’de yayımlanan Söylemezsem Olmaz programında Nihat Doğan’ın ABD Büyükelçisi’nin paylaştığı gönderiye yorum yapmasıyla başlayan eleştirilerin ardından Büyükelçi Nixon’dan tweetin amacını açıklayan bir açıklama geldi. Aynı sıralarda Baibakan Binali Yıldırım’da kendisine sorulan ABD Büyükelçisi’nin paylaşımıyla ilgili sorulara yanıt vererek ‘Zevzeklik yapmış’ ifadesini de kullandı.

1972 yılında Büyüksaray önünde çekilen fotoğraf ve yayınlanan metin kısa sürede bir çok hesabın dikkatini çekti. Sosyal medyada ABD’ye karşı ayaklanan grupların oluştuğu da görüldü. Büyükelçi paylaşıma gösterilen tepkileri azda olsa durduracağını düşünerek yaptığı açıklamada ‘Her Perşembe yayımlanan serinin bir parçası’ olduğunu söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın ise bu konuda yaptığı açıklama çok tartışılacağa benziyor. Binali Yıldırım, herhangi bir amacının olmaması durumunda zevzeklik yapmış ifadesini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı