GÜNDEM

Bir Yangın Vakası da Edirne’de Bir Okulda

Olay bu gün akşam saatlerinde Edirne’de Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde meydana geldi. Anadolu Akmercan Lisesinde nedeni belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.

Okulun çatısında başlayan yangın, kısa sürede okulun tümüne yayıldı. Okulun yanında bulunan yurtta kalan öğrenciler, okullarının yanmasını gözyaşlarıyla izledi. Henüz yeni olduğu bilinen okulda yangının neden çıktığı belirlenemezken, yangın 1,5 saatte söndürülebildi. Bir itfayenin yetersiz kaldığı yangında, belediye 5 takviye itfaiye daha gönderdi. Yangın söndürme sırasında bir itfaiyeci hafif şekilde yaralandı. Yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Çıkan yangında can kaybı olmaması sevindirdi. Akmercan Anadolu Lisesi’nde kalorifer görevlisi olan Ahmet Balta itfaiyenin olay yerine geç geldiğini iddia etti. Olay yerine gelen Edirne Valisi Günay Özdemir ve Belediye Başkanı Recep Gürkan açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada ” içeride kimse yok, can kaybı olmaması bizi sevindirdi. Yangının neden çıktığı araştırılıyor, yangın binaya daha fazla zarar vermeden söndürüldü” diye ifade etti. İtfaiye ekiplerinin 1,5 saatte söndürdüğü yangında, yangının çıkma nedeni araştırılıyor

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı