SAĞLIK

Bitki Çaylarının Şifası Bilinen Gerçek

Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşların eczanelerden soğuk algınlığına iyi gelecek ilaçları sorgulamak yerine daha çok aktarcılardan bitki çaylarına yöneldiği bilinen bir gerçek. Peki ya bu aktarcılardaki bitki çaylarından hangilerinin iyi hangilerinin kötü olduğunu nereden bileceksiniz?

Bitki çaylalrında kalite çok önemli

Uzmanların açıkladığı bilgilere göre vatandaşlara uyarısı güvenilir köklü aktarları seçmeleri yönünde. Vatandaşların bilinen bitki çaylarının dışına çıkılmaması gerektiğini savunan doktorlar; ıhlamur, zerdeçal, tarçın ve zencefil gibi bitki çaylarının dışına çıkılmaması gerektiğini söylerken, yapılabiliyorsa bunlardan bazılarını karıştırarak içilebileceğinede vurgu yapıyor. Daha çok kışın tercih edilen bitki çayları, tadını ve etkisini bilenler için vazgeçilmez kılarak şifa olarak aranıyor. Bitki çaylarının insan sağlığına grip, soğuk algınlığı, nezle gibi kış hastalıklarının yanı sıra vücuttaki çeşitli bölgelerede olumlu etkisinin olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

Bitki çayları arasında zerdeçalın özellikle boğaz şişkinliğine iyi geldiği biliniyor. Ihlamur bitkisinin kokusu ise kapalı olan burnu kokusuyla açıcı nitelikte fayda sağlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı