KADIN

Bu Yüzükle Sporu Seveceksiniz

ABD teknolojisi, özellikle kadınların çok işine yarayacak bir buluşa imza attı. Spor yapanların attıkları adımları, kalp atışlarını ölçecek yüzük icat etti.

Hali hazırda bileklik olarak var olan buluş, ufaltılarak bir yüzük parçasına yerleştirilecek. Sadece mesafeyi ölçebilen uygulamaların var olduğu da biliniyor. Teknolojinin sporu seven bireylere yönelikte gelişmesi spor yapanları sevindiriyor. ABD’de bulunan teknoloji şirketinin buluşu tüm dünyada ilgi uyandırdı. Motiv isimli şirketin hali hazırda bileklikte bulunan özellikleri bir titanyum malzemeli yüzüğe yerleştirerek satışa sunması ilgi uyandırdı.

Hamile kadınların daha fazla işine yarayacak yüzük, spor yapanların attığı adımı, harcadıkları kaloriyi, koşu bandında ve koşu yolunda yürüdükleri mesafeyi ölçtüğü gibi bireylerin ne kadar uyuduğunu da gösteriyor. Uykunun da spor yaparken önemli olduğunu bilinen bir gerçek olduğunun yanı sıra az mı uyumanın çok mu uyumanın insan sağlığına faydası olup olmadığı uzmanlar tarafından dengede tutulması gerektiğinin altı çiziliyor.

Şarjının beş gün dayandığını belirten firma, ABD’de satışa sundu. Fiyatının 199 Dolar olduğu öğrenilen teknoloji harikası yüzüğün, altın ve barut renginde olduğu ilerleyen günlerde daha çeşitli renklerinin de üretileceği açıklandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı