GENEL

BUDAPEŞTE’DE EĞİTİM KURSU

16 – 20 Eylül 2014: Nefret söylemi ve dini hoşgörüsüzlük – Avrupa’daki İslamofobi’ye Eğitimsel Yanıt, Budapeşte (Macaristan)

Seminerin amacı, çevrimiçi nefret söylemi yoluyla İslamofobi’nin anlatımını ve boyutlarını keşfetmek ve anlamak, onunla mücadelede eğitimin rolünü keşfetmek ve dini hoşgörüyü, anlayışı teşvik etmektir.

Katılımcılar, Nefret Söylemine Hayır Hareketi’nin Ulusal kampanya Komiteleri’nin eylemcisi ya da katılımcısı, İslamofobi veya dini hoşgörüsüzlük konusu üzerinde çalışan azınlık veya dini organizasyonların, insan hakları temsilcilerinin eğitimcileri, gençlik çalışanları ya da gençlik liderleri, öğretmenleri, araştırmacıları olmalıdırlar. İngilizce’ye hakim olmalı ve tüm seminer süresi boyunca katılımcı olarak kalmalıdırlar.

Son başvuru tarihi: http://youthapplications.coe.int/Application-forms ]  19 Ağustos 2014.

Seyahat giderleri ve vize ücretleri (ilgili makbuzların sunumuyla) Avrupa Konseyi’nin kurallarına göre karşılanacaktır. Avrupa Gençlik Merkezi tarafından pansiyon ve konaklama imkânı sağlanacaktır.

Daha fazlası için: http://bit.ly/WCxI1A

KAYNAK: http://eurodesk.ua.gov.tr/avrupa-firsatlari-duyurular/0087.aspx#sthash.Xb1pONKo.dpuf

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı