KADIN

Burun Operasyonunda Doktor Seçiminde Dikkat

Burun estetiği hakkında uyarılarda bulunan uzmanlar, burnun en hassas yüz şekli olduğunu dile getirerek, estetik yapılacaksa 18 yaşından sonra yapılması gerektiğini vurguluyor.

Burnun yüz çehresine en çok estetik kattığını belirten uzman estetik cerrahı doktorlar, burnun yüzde güzellik olarak büyük rol oynadığını söylüyor. Burun estetiğinin uzman hekimlere yaptırılması gerektiğini vurgulayan cerrahlar, burnun en ufak şekil bozukluğu halinde yüzde çok dikkat çekerek bunalıma sokabileceği de vurgulanıyor. Burun için estetik ameliyatının şeklinde kayma olan bireyler için güven verici olduğu bilinen gerçeklerden biridir. Burnun yüz şeklini güzelleştireceği estetik operasyonlarında her zaman beklendiği gibi gitmeyebiliyor. Bu yüzden estetik operasyonuna başlamadan önce bıçak altına yatacak kişi önce ‘bu ameliyattan ne beklediğini’, ‘neden buna kalkıştığını’ kendine sorup ona göre idealist kararlar vermelidir. Burun estetiğine kalkışmadan önce gerçekten bu ameliyata ihtiyacınızın olup olmadığını da kendinize sormanız gerekmektedir.

Uzman estetik cerrahlarıyla birlikte psikologlarında sıkça bahsettiği ‘kendini bilmezlik haliyle’ hata yapılacağı gibi sağlıklı karar alınmazsa ömür boyu çekilebilecek hataya sebebiyet verilebilir. Uzman hekimler, burun estetiğine girecek bireylerin ergenlik çağını atlatmalarını ve en az 18 yaşını doldurduktan sonra gerçekten estetik gerekecek burun için ilgili güvenilir cerrahlara başvurulması gerektiğini vurguluyor.

Burun estetiğinde alanında uzman ve referansı olan doktorların seçilmesine özen gösterilmelidir. Burun estetiği ameliyatlarında kullanılan yöntemler açık ve kapalı olarak ikiye ayrılıyor. Açık burun estetiği ameliyatı sırasında burnun belli bir kısmına kesik atıldığı için çok ciddi bir ameliyat olduğu savunulurken, kapalı burun estetik ameliyatı ise burnun içinden yapılıyor. Bu yüzden ikisinin de riskli bir ameliyat olmasından dolayı güvenilir kişilerin elinden ameliyat olunması uzmanlar tarafından duyuruluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı