GÜNDEM

Canlı Bombanın Kimliği Belli Oldu

İstanbul’da 10.12.2016’da saat 22:30 sıralarında büyük bir patlama olmuştu. Geçtiğimiz pazar günü İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadında Beşiktaş-Bursa spor karşılaşması vardı. Oynanan maç sonunda trafiğe açılan maçka parkının bulunduğu alanda Çevik Kuvvet Polisleri minibüse binmek için bekliyorlardı. Bu sırada alana giren bombalı araç patlatılmıştı. Aynı anda 1 canlı bombada kendini patlatmıştı. Çevik Kuvvet Polislerine yönelik yapılan saldırıda 44 kişi şehit olmuş, 160 kişi ise yaralanmıştı. Yaralıların hastahanelerde tedavisi devam ederken şehitler son yolculuğuna uğurlandı.

Yapılan bombalı saldırının ardından İstanbul emniyeti geniş çaplı soruşturma başlattı. Soruşturma sonucunda bombalı eylemi gerçekleştiren canlı bombacıların kimliği tespit edildi. Bombalı saldırıyı PKK uzantısı TAK üstlenmişti ancak yapılan araştırmalar sonucu saldırıyı PKK’nın yaptığı ve talimat emrini Kandilden aldığı öğrenildi. Ayrıca bombaların yurt dışında bulunan fabrikasyon tipi patlayıcı olduğu öğrenildi.

Bu tip patlayıcıların bir devlet envanterine kayıtlı olması gerektiği açıklandı. Canlı bombaların kimliği belirlendi ancak isimleri paylaşılmadı henüz. Son durum bilgilerini sitemizden aktarmaya devam edeceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı