POLİTİKA

CHP Parti Meclisi Toplantısında Kritik Karar

CHP’den Başkanlığa karşı, direnişin sürdürülmesi çağrısı yapıldı. Halka detaylı bir şekilde yeni anayasaya karşı neden durulduğuna ilişkin açıklama.

CHP’nin Parti Meclisi, Kılıçdaroğlu’nun başkanlığınnda toplanarak, yarından itibaren görüşmelerine başlanacağı yeni anayasa için direniş çağrısı yapıldı. Milletvekillerinin TBMM’de direniş göstermelerini siteyen Kılıçdaroğlu, halka neden istemediklerini detaylı bir şekilde açıklamak gerektiğinin önemini vurguladı. Beş saate yakın süren toplantı basına kapalı olduğu için ekranlara bilgi aktarılamadı. Toplantıda konuşulanlara tanıklık edenlerden alınan habere göre TBMM’de hafta içinden itibaren başlanacak anayasa görüşmeleri hakkında konuşuldu. Bülen Tezcan’ın detaylı sunum yaptığı öğrenilirken, PM üyelerine söz hakkı verilerek görüşleri alındı.

Başkanlığı da içeren Anayasa hakkında detaylı konuşulan olağan toplantıda ekonomi başta olmak üzere teröre ve Türkiye’nin yaşadığı diğer sorunlara bu anayasanın çözüm olamayacağı konuşulduğu söylendi. Bununla birlikte halka, yeni anayasayla ilgili ayrıntılı bilgi verilerek CHP’nin neden istemediği yaygınlaştırılmasına değinildiği de öğrenildi.

Toplantıda Meclis içerisinde milletvekillerinin direniş göstermeleri gerektiği vurgulanırken, halka detaylı bilgi vermesinin yanında sivil toplum kuruluşlarınca harekete geçilmesi gerektiğinin vurgulandığı söylendi. Demokrat ve laik kesimin anayasaya karşı dik duruşunun sivil toplum kuruluşlarınca harekete geçilmesinin konuşulduğu da aktarıldı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı