takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

beylikdüzü escort bayan

SAĞLIK

Çillerin asıl kaynağı soyaçekim

 

En çok yüzde, kollarda çıkan, az çok koyu renkte beneklerdir. Zararlı değilse de güzelliği bozması bakımından pek istenmez. Bununla birlikte, hafif bir çil bazen yüze güzellikte verebilir.

Çil deriye renk veren hücrelerdeki bozukluklardan ileri gelir. Bunun da başlıca sebepleri güneş ışınları, bazı kansızlıklar, iç salgı bezlerinin iyi çalışmamasıdır. Bu arada, soya çekimin de büyük bir payı vardır. Çil rn çok çocuklar da, yeni yetişenlerde görülür; sarışınlar da, lenfatik bünyeli kimselerde daha çok rastlanır.

Çil hangi mevsimde sıklaşır? Geçici midir?

Çil baharda, yaz aylarında artar. Ayrıca bazı kadınların gebelik sırasında bütün yüzünü çil basar, bu süre sona erince ortadan kaybolur.

Çilleri gidermek için ne yapmalı:

Çilleri gidermek için neden ileri geldiğine göre çeşitli usuller bulunabilir. Güneşten ileri geliyorsa, geniş kenarlı şapka giyerek, yüzü, boynu güneşten korumalıdır.  Hormon bozukluğundan ileri gelen çillerin, iyi edilmesinde çeşitli ilaçlar yapılmış mehlem kullanılır. Yüzü, elleri borakslı, potaslı sabunlarla yıkamak, bazı çillerde hafif tentürdiyot sürmek, oksijenli suyla hazırlanmış losyonlarla çillere friksiyon yapmak iyi sonuçlar verebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al