POLİTİKA

DBP Van İl Eş Başkanları Serbest Bırakıldı

Demokratik Bölgeler Partisi Eş başkanları 26 ekim günü gözaltına alınmıştı . DBP Van il Eşbaşkanları Hülya Yer ileMurat Polat, serbest bırakıldı.

“Adli Kontrol Şartıyla Serbestler”

DBP ait Van il eşbaşkanlarından Hülya Yer ve Murat Polat, geçtiğimiz günlerde 26 Ekim günü “örgüte yardım etmek” suçlarından dolayı mahkemeye sevk edilmiş, akıbetlerinin ne olacağı belli değildi. Bugün mahkemenin kararıyla DBP Van il eşbaşkanları adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

26 Ekim akşamı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş başkanları da gözaltına alınmış, serbest bırakılacaklarına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre ise terör örgütüne yardım suçlarından gözaltına alındıkları bildirilmişti. Öte yandan belediye kaynaklarının terör örgütüne aktarılması suçlarıda yer alıyordu. Diyarbakır Belediye Eş Başkanları’nın şuanda içeride oldukları bilinirken, darbe komisyonunda geçtiğimiz günlerde Mardin Milletvekili’nin savunması üzerine tartışmalar yaşanmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı