SAĞLIK

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Beyaz dişler insanların güzellik katan bir durumdur. Diş doktorlarının ısrarla vurguladığı gibi, insanlar sağlıklı ve beyaz dişler için; diş macunları ile dişlerini fırçalar. Ancak yenilen içilen şeyler, kahve, sigara, çay yüzünden dişler sararır ve lekelenir.

Diş sararmalarını gidermek için diş doktorları başvurmak sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Diş doktorları mavi ışın yöntemi ile diş lekelerini giderir. Bunun yanında “bleaching” denilen yöntemler ile de diş beyazlatılabilir.

Bir diğer başvurulan yöntemler ise insanların evlerinde uyguladıklarıdır. En çok karbonat ile diş beyazlatılması yapılır. Dış fırçasının üzerine az miktarda karbonat tozu eklenir. Normal diş fırçalar gibi dişler fırçalanır. Bu şekilde dişler daha beyaz bir duruma gelir. Karbonatın üstüne yine az bir şekilde limon sıkmak kullanılan bir diğer yöntemdir.

Bu yöntemler diş minenize zarar verebileceği için dikkat etmenizde fayda vardır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı