GÜNDEM

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Önünde Gergin Anlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanlarından Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın apar topar gözaltına alınmasını yerel halk protesto etti. Belediye binasına yapılan polis baskını duyan halk sokağa dökülerek belediye binasına doğru yürüdü. Bir çok slogan sesleri belediye binası yakınlarında duyuluyor.

“Sebahat Tuncel Açıklama Yapacak”

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Fırat Anlı ile Gültan Kışanak’ın TEM Şube polisleri tarafından gözaltına alınmasının ardından polisler tarafından etrafı çevrilen belediye binasında arama sürerken, yerelde ki vatandaşlar belediye binasına yürüyor. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, HDP milletvekilleri, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş belediye önüne gelerek bekleyişe geçti. Kitle artmaya devam ederken, Tuncel’in açıklama yapması bekleniyor.  

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı