GÜNDEM

Diyarbakır Çınar’da Cinsel İstismarla Henüz 11 Yaşında Anne Oldu

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde meydana gelen bir olayda, 11 yaşındaki G. Karın ağrısı şikayetiyle annesi Papim tarafından Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma hastanesine götürüldü, hamile çıktı.

G. yi muayene eden doktoru, hamile olmasından şüphelenince tahlil istedi. Tahlil sonucunda 37 haftalık hamile olduğu öğrenilen 11 yaşındaki çocuğun, durumu polise bildirildi. Polislerin el koyduğu olayda 11 yaşındaki G’nin Çınar ilçesinde cinsel istismara uğradığı öğrenildi. 11 yaşında hamile kalan çocuk kontrol altına alındı. Geçtiğimiz günlerde sezeryanla bebeği doğan minik anne devlet korumasına alındı, bebeğin ise hastanede tedavisi devam ediyor. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, HDP Milletvekili Sibel Yiğitalp ise “olayla ilgili dün mecliste istanbul escort Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan’ın yanıtlaması için soru önergesi verdi.”

HDP Miletvekili Sibel Yiğitalp mecliste sunduğu önergede ” Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde cinsel istismar sonucu hamile kalan 11 yaşındaki G’nin doğum yaptıktan sonra Çocuk Esirgeme Kurumuna alındığını ve olayla ilgili Bakanlığın bir girişiminin olup olmadığını, savcılığın konuhakkında girişimde bulunup bulunmadığı? 11 yaşındaki çocuğa istismarda bulunan kişi veya kişilerin bulunup bulunmadığı? ” gibi soruların yer aldığı önergeyi Aile Sosyal Oplitikalar Bakanı Fatma Betül Sayan’a verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı