GÜNDEM

Doğan Holding’de FETÖ Araması

İstanbul Üsküdar’da bulunan Doğan grubunun merkez binasına polis baskın düzenledi. Baskının FETÖ operasyonu kapsamında olduğu öğrenildi. 2 kişi gözaltına alındı.

Doğan Holding’e FETÖ operasyonu düzenlenerek 2 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Operasyon, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan Doğan Holding binasına düzenlendiği kaydedildi. Sabah 10-11 saatlerinde düzenlenen operasyon kapsamında geniş çaplı arama yapıldığı öğrenildi. Doğan Holding arama sonrasında açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi.

Doğan Holding yönetimi yaptığı açıklamada operasyonun yalnızca ismi geçen şahısların şahsi ofislerinde aramalar yapıldığını söyledi. Açıklamalarında şirketlerinin faaliyetlerini etkileyen herhangi bir durumun olmadığını da ekledi. Yönetim, Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yüksel, Eski Yönetici Yahya Üzdiyen’in isimlerini sayan açıklamasında daha önce de Ankara Temsilcileri Barbaros Muratoğlu için holdinge soruşturma kapsamında operasyon düzenlenmişti. Ev ve iş yerlerindeki ofislerine yapılan arama sonucunda holding çalışanları gözaltına alındı.

Türkiye, geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’da Fetullah Gülen’in yaptığı bilinen darbe girişimi sonrasında 50 bine yakın kişi gözaltına alınmış, 150 bine yakın kişi hakkında ise örgüte üye olmak suçlarından soruşturma başlatılmıştı. Sosyal medya aracılığı ile paylaşım yapan bir çok vatandaş hakkında da  gözaltı kararı çıkmıştı. Darbe girişiminin başarısız geçmesinin ardından sebep olan tüm FETÖ örgüt üyeleri tutuklanarak, cezaevlerine yerleştirilmişti. Girişimin ardından Türkiye’de başlatılan OHAL ilanı ile ekonominin düzeleceği tahmin edilmişti. OHAL kapsamında yapılan gözaltı ve tutuklamaların arttığı da gözlemlenmişti. Geçtiğimiz gün OHAL dönemi 2. Kez uzatılarak, 9 Nisan’da sona ereceği duyrulmuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı