BİLGİ

Eurovision Yarışmasında O İsim Birinci Oldu

Eurovisiyon yarışmasını kim kazandı, bu yıl nerde yapıldı, diye merak ediyorsanız buyru yazıyı hep beraber okuyalım?

Her yıl farklı Ülkede düzenlenen Eurovisiyon şarkı yarışmasına bu yıl İsveç ev sahipliği yaptı. Eurovision şarkı yarışmasını ise 2015 yılında birinci olan İsveç temsilcisi Mans Zelmerlöw ve Petro Made üstlendi.

Bu yıl 61. Düzenlenen Eurovisiyon şarkı yarışması İsveç’in başkenti Stackhalm’de yapıldı, bir çok ülkenin katıldığı Eurovisiyon şarkı yarışmasında heyecan doruktaydı, 26 ülkenin temsilcileri mücadele ederken ekran başındakiler sonucu, nefeslerini tutarak bekledi.

Eurovisiyon şarkı yarışması 50 ülkede canlı yayınla ekrana geldi, herkesin heyecanla izlediği şarkı yarışmasında “1944” adlı şarkısıyla Ukrayna’yı temsil eden Kırımlı Tatar şarkıcı Jamala kazandı. 534 puanla birinci olan Jamala sevinç çığlıkları haykırdı.

26 ülkenin mücadele ettiği şarkı yarışması Eurovision’da birinciliği Ukrayna temsilcisi Jamala alırken, Avusturalya temsilcisi Dami Limiyu söylediği “sound of silere” şarkısıyla 511 puan alarak ikinciliği, Rusya temsilcisi Sergey Lazerevi’nin seslendirdiği “You are they only one” şarkısıyla 491 puan alarak üçüncülüğü aldı.

Bulgaristan 307 puanla 4. Olurken, İsveç 261 puanla 5. Oldu.

Yarışmanın sonunda ünlü, Amerikan şarkıcısı Justin Tşmberlake seyircilere mini bir konser verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı