BİLGİ

Farah Zeynep Abdullah kimdir?

Son dönemlerde Gülizar adlı dizideki rolüyle kendini sevdirmeyi başaran Farah Zeynep Abdullah pek çok film ve dizide de rol almıştır. 17 Ağustos 1989 tarihinde İstanbul’da, Irak kökenli bir babanın ve Türk kökenli bir annenin kızı olarak dünyaya geldi. Sempatik tavırlarıyla da ilgi çeken ünlü oyuncu güzelliği ile de dikkat çekmektedir.

İstanbul’da Saint Michel Fransız Lisesi’ne giden oyuncu babasının işinden dolayı İngiltere’ye taşınınca lise ve lisans eğitimini burada tamamladı. Closer adlı tiyatro oyunuyla profesyonel oyunculuğa başlayan Farah Zeynep Abdullah ilk olarak Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde tanınmaya başladı. Sonrasında sırasıyla Kelebeğin Rüyası, Kurt Seyit ve Şura, Bir Küçük Eylül Meselesi, Unutursam Fısılda, Ekşi Elmalar, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Arif V 216, Gülizar projelerinde rol aldı. Son olarak 2018 yılında Bizim İçin Şampiyon filmi için kamera karşısına geçti.

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı