GÜNDEM

FETÖ/PDY Bağlantılı 23 Akademisyene Yakalama Kararı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı sabah saatlerinde verdiği kararla Selçuk Üniversitesi ve Erbakan Üniversitesi’nde görevli toplamda 23 akademisyen hakkında yakalama kararı verdi. Akademisyenler savcılığın kararı nedeniyle gözaltına alınacak.

Darbe girişiminin ardından bir çok devlet personelinin tutuklanmasının ardından yaşanan bunaltıcı havaya bir yenisi daha eklendi. FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğu bilinen 23 akademisyen hakkında yakalama kararı verildi. Konya Selçuk Üniversitesi ve Erbaka Üniversitesi’nde görevli 23 akademisyen Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY soruşturmasında yakalanacak.

Daha önce 23 Kasım günü benzer bir şekilde tutuklama kararı çıkmış, 20 öğretim görevlisi savcılık tarafından çıkarılan kararla mahkemeye sevk edilmişti. Bu akademisyenlerden 10 kişisi tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 8’i adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, 2’si ise herhangi bir delil olmadığından dolayı serbest bırakılmıştı.

FETÖ/PDY operasyonu nedeniyle bir çok devlet memuru gözaltında veya tutuklu bir şekilde cezaevlerinde af bekliyor. İleride örgütün elemanlarının ne şekilde ceza alacağı bilinmiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı