GENEL

Fidel Castro Hayatını Kaybetti

Efsane devrim adamı Küba’nın liderlerinden Fidel Castro, 90 yaşında hayatını kaybetti. Küba Devlet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; 90 yaşındaki, 1976-2008 yıllarında Küba’ya başkanlık yapan Fidel Castro hayatını kaybetti.

Küba’nın tarihinde bir çok etkiye sahip olan, Küba’da gerçekleştirilen devrimin kurucularından olan Fidel Castro, bu sabah erken saatlerde Küba devlet başkanlığının yaptığı resmi açıklamayla yaşamını yitirdiği tüm dünyaya duyuruldu. Efsane lider Fidel Castro 1926 doğumlu, 90 yaşında hayatını kaybetti.

Fidel Castro Küba’nın kurtuluşunda ve CIA ile iş birliği dönemlerinde yaşamış, Che Guevera ile aynı saflarda silah tutmuş Küba’nın kurtuluşunda çok büyük emeği geçmiştir. Che Guevera ile yoldaşlık yapmış, bir çok emekçilerin hakkını savunmuştur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı