KADINSAĞLIK

Fındık Yağının Saça Faydaları

Fındık yağı, içeriğinde barındırdığı zengin vitamin ve mineraller sayesinde, saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar. Fındık yağındaki E vitamini, kalsiyum, potasyum ve çinko saçları güçlendirmekte, canlılık kazandırmakta ve daha gür ve doğal saçlara sahip olmanızı sağlamaktadır.

Fındık Yağının Saçlara Yararları Nelerdir?

* Saç dökülmesini ciddi oranda azaltmaktadır. Bunun dışında, önemli bir saç hastalığı olan saç kıran hastalığına karşı oldukça etkili bir tedavi biçimidir.
* Fındık yağı, zayıflamış ve dökülmeye başlayan saçları güçlendirmekte, saç köklerini kuvvetlendirerek sağlam ve gür saçlara sahip olmanızı sağlamaktadır.
* Daha doğal ve parlak görünümlü saçlara sahip olmanızı sağlar, saçlarınıza ışıltı katar.
* Saç köklerine ve saç köklerinin olduğu bölgedeki deriye masaj yaparak uygulandığında, kepek sorununu çözmekte ve saç mantarı gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır.
* Sık sık saçlara fön uygulanması ya da saç boyası yapılmasından kaynaklanan yıpranmış saçları onarmakta ve saçlarınızın ilk günkü sağlıklı halini almasında katkı sağlamaktadır.

Fındık yağını saçlarınıza, maske şeklinde ya da yağ olarak kullanabilirsiniz.

Saçlara fındık yağı maskesi için;

1 yemek kaşığı kadar fındık yağı, 1 tatlı kaşığı ölçüsünde elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı kadar çörek otu yağı ve 1 ampül B vitamini bir kapta karıştırılır. Bu karışım saç diplerine masaj yapar gibi uygulanır. 1 saat kadar bekledikten sonra saçlar yıkanabilir. Haftada bir defa bu maskeyi saçlarınıza uygulayarak kırık, mat görünen, zayıf saçlarınızdan kurtulup, doğal, gür ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı