BİLGİ

Fırçayla Boya Nasıl Yapılır?

Boya yapmak ilk bakışta kolay görülür. Fakat, fırçayı kullanır­ken kolun yorulmaması, boyanın dalgasız bir şekilde sürül­mesi, kutudaki boyanın idareli kullanılması için bazı nokta­ları göz önünde bulundurmak gerekir.

DİKİNE BOYAMALARDA

Önce girintili yerleri boyayın, ondan sonra asıl boyanacak yerlere geçin. Böylece oyuk yerlerin sonradan boyasız kal­ma tehlikesi ortadan kalkmış olur, boya düzgün görünür.

YANLAMASINA BOYARKEN…

Önce girintili yerlerin altta olanlarını boyayın, tahta üze­rine boya yaparken şekillerde görüldüğü gibi fırçayı tahta­nın yoluna göre sürmelisiniz.

BOYANIN FAZLASINI

Fırçanıza gelen fazla boyayı önce birkaç darbe halinde sür­dükten sonra bunların arası­nı mütaaddit fırça darbeleriy­le birleştirin.

BUDAKLARA DİKKAT

Boyayacağınız tahtanın üzerin­deki budakları yakmayı unut­mayın. Yoksa zamanla bura­lardan çıkacak reçineler boya­yı kabartır ve bozar.

FIRÇAYI BASTIRMAYIN

Bilhassa sıva üzerine boyar­ken fırçayı fazla bastırmak­tan kaçının. Çünkü sıvanın küçük girinti çıkıntıları fır­çanın kıllarını kopartır.

FIRÇAYI TEMİZ TUTUN

Boya işiniz bittikten sonra fır­çayı birinci şekilde görüldüğü gibi tinerli küçük bir kova içerisine bırakın 12 saat kadar bekletin. Sonra iyi­ce sıkıp kurulayarak kaldırın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı