GÜNDEM

Fransa Konsolosluğu Personellerini 30 Ekim İçin Uyardı

Fransa Başkonsolosluğu Türkiye’de çalışan personellerine SMS ile 30 Ekim günü terör eylemleri olabileceği için uyarı gönderdi.

“Konsolosluk Uyardı 30 Ekim’de Dikkat”

Ankara’da yer alan Türkiye Fransız Başkonsolosluğu tarafından personellerine SMS gönderildi.30 günü bazı merkezi noktalarda dikkatli olması gerektiğini mesajda dile getiren konsolosluk, çalışanlarına terör eylemleri olabilir uyarılarında bulundu.

Konsolosluğu gönderdiği mesajda havaalanı ve AVM’lerden uzak durulması gerektiğini vurgulaması, Türkiye’de her an bomba patlayacakmış gibi bir panik yarattı. Konsolosluğun bu mesajında Atatürk havaalanında yapılan İŞİD saldırısı akıllara geldi.

ank-28-10-16-fransiz

Konsolosluk mesajı şöyle: “30 Ekim’de Ankara’da teröristlerin eylem yapma ihtimali var. Toplu ulaşım araçlarını kullanmayın. Alışveriş merkezlerinden ve havalimanlarından uzak durun”

Toplu taşıma araçlarından da uzak durulması gerektiğini vurgulayan Konsolosluk, aslında 30 Ekim’de personellerinin dışarı çıkmamasını istiyor. Son 1 yıl içinde Fransız konsolosluklarına yönelik gerçekleşen saldırıların arttığı bilinen bir gerçek olup, Fransa’nın Nice kentinde bir kutlama esnasında gerçekleşen kamyonlu terör eylemi de Fransızlara yönelik şiddetin arttığını gösteriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı