EĞİTİM

Fransa’da gönüllü olarak çalışmaya ne dersin?

         Fransa’da (Marseille) bulunan CRIJ Provence Alpes Derneği, Gençlik bilgilendirmesi alanında bilgi ve hizmet sunan bir kuruluştur (eğitim, öğretim kursu, iş, istihdam,sağlık, gündelik yaşam, boş zaman aktiviteleri ve kültürel aktiviteler, spor, tatil, girişim, Avrupa ve uluslararası hareketlilik, vb…).

         Öğrencilere, işsizlere, sosyal zorlukları olan gençlere veya geliştirecek projesi olan gençlere hizmetler sunar. Ayrıca internet erişimi, dijital çalıştaylar, konaklama ve iş hizmetleri, avukatlarla bedava görüşme imkanı, kültürel etkinlikler için boş alan gibi farklı hizmetler de sunmaktadır.

Young-Adults-EVS-370x246

FRANSA’DA AGH

       1 Eylül 2015 -30 Haziran 2016 tarihleri arasında, 9 ay süreli AGH projesi kapsamında bizlerle çalışacak bir gönüllü arıyoruz. Gönüllü, özellikle Avrupa Hareketliliği ve Uluslararası hareketlilik hakkında Gençlik bilgilendirmesi için bize yardım edecektir. Ayrıca biz veya ortaklarımız tarafından düzenlenen etkinliklere katılacaktır (Avrupa Günü, Çalışma Forumları, çalıştaylar, vb).

        Bunların yanı sıra gönüllülerin çalıştay, bilgilendirme araçları (oyun, video, dil değişimi gibi) hazırlamaya yardımcı olmak, diğer gönüllülerimizle birlikte çalışmak, sosyal ağları (facebook sayfası, instagram) yönetmeye yardımcı olmak, AGH tecrübesini kullanarak AGH ve Erasmus+ programlarını teşvik etmek ve gençleri ve Gençlik çalışanlarını bilgilendirmek, kültürler arası açık görüşlülüğü arttırmak ve önyargılara karşı mücadele etmeye yardım etmek, kendi ilgi alanları doğrultusunda kişisel proje geliştirmek, vb. görevleri de olacaktır. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

http://eurodesk.ua.gov.tr/media/36190/info-Pack_SVE_CRIJPA-2.pdf

Ev sahibi Kuruluş: CRIJ Provence Alpes
Natacha BORDIER
Email : nabordier@crijpa.fr
Tel :+ +33 4 91 24 33 68

Koordinatör Kuruluş: Pistes Solidaires Méditerranée
Email : sve@pistes-solidaires.fr
Tel :+ 33 9 52 86 00 44

Kaynak: http://eurodesk.ua.gov.tr/avrupa-firsatlari-duyurular/0220.aspx#sthash.Z1q5CIM1.dpuf

Sorularınız için YORUM YAPINIZ.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı