SPOR

Galatasaray Maçında Hakem Sakatlandı

Türk Telekom Arena’da Galatasaray ile Tuzlaspor arasında geçen mücadelede üç hakemden biri sakatlanarak 5 dakikaya yakın tedavi gördü.

Galatasaray’ın evi Türk Telekom Arena’da yapılan Galatasaray ve Tuzlaspor karşılaşmasında hakemlerden Arkın Akgöl talihsiz bir kaza yaşayarak sakatlandı. Yardımcı Hakem Akgöl, saha dışında tedavi edilerek sağlık durumunda bir gelişme olmayınca maça devam edemedi. Yerine dördüncü hakem Serkan Ergün geçerek maç devam etti. Sakatlık geçiren Arkın Akgöl tedavi edilmek üzere sedyeyle ambulansa doğru taşındı. Maç kendi akışında devam etti.

Maç 2-1 bitti

Maçı yöneten Hakem Volkan Bayarslan’a yardımcı hakemlik yapan Bülent Gökçü yeni gelen 4. Hakemle maça devam etti. Galatasaray ve Tuzlaspor arasında geçen maç 90. Dakikaya kadar 1-1 iken, hakemin Galatasaray takımına verdiği penaltı kararıyla, Galatasaray’ı 2-1 öne geçirdi. Galatasaray’ın birinci golünü Sabri Sarıoğlu atarak, takımını 1-0 öne geçirdi. Ardından Tuzlaspor’dan gol gecikmeyerek, Ozan Papaker Tuzlaspor’a Galatasaray karşısında beraberlik kazandırdı. Maç 1-1 bitecek diye tahmin edilince son dakikada Galatasaray’a penaltı hakkı doğarak maçı 2-1 kazandı.

En son kasım ayında

Hakemlerin yaşadığı sakatlık durumları, sık sık karşılaşılan bir durum olmadığından Türkiye’de yılda 3 veya 5 hakem koşarken sakatlanabiliyor. Yardımcı hakemlerin sağa kenarlarında sahanın bir ucundan diğer ucuna hızlı bir şekilde koşması gerekiyor. Hakem sakatlanmalarıyla ilgili Türkiye’de en son geçtiğimiz Kasım ayında bir Basketbol maçında hakem Erşan Kartal sol bacağının üzerine düşerek sakatlanmıştı. Erşan Kartal, Muratbey Uşak ve Darüşşafaka Doğuş arasında geçen basketbol maçında talihsiz bir şekilde sakatlanmış, sağlık ekipleri saha çevresinde hakeme ilkyardımda bulunmuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı