Galatasaray’a Alman Hoca

SPOR 16 Aralık 2016

Galatasaray yönetiminin başarılı hoca arayışı sürdüğü şu sıralar, Alman teknik direktör Thomas Schaaf ile ilgili dedikodular yerini koruyor.

Schaaf ile yapılacak sözleşmenin maliyeti dudak uçuklatıcı. Alman teknik adamına bu kadar paranın verilip verilmeyeceği taraftarlar arasında süren tartışmalara yansıdı. Alman Teknik Hoca Thomas Schaaf ile yapılacak sözleşmenin maliyetinin yıllık 1,5 milyon Euro olacağı, edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Daha uygun fiyatlı teknik hoca önerileri sosyal medyada çok tartışılıyor. Daha başarılı teknik adamların Galatasaray’a gelmesini isteyen taraftarlar, Alman Hoca Thomas Schaaf’a ısınamıyor.

Hem başarılı oyuncu hem de teknik direktör

Bazı taraftarlar sosyal medyada, Almanya ile yaşanan krizlerden bahsederek Almanlara para verilmemesi gerektiğini de savunuyor. Siyasi eğilimli taraftarları, Galatasaray yönetimi kızdırmış olmalı.

Alman teknik adam Thomas Schaaf, başarılı oyuncuşuğunun yanı sıra teknik direktörlük konusunda Alman’lar tarafından tutulan biri. Werder Bremen takımında uzun yıllar boyunca teknik direktörlük yapan Schaaf, Galasatasaray yönetimi ile 1,5 yıllığına anlaşırsa Werder Bremen takımına veda edecek.

Alman Hoca oyunculuk döneminde, 1998/99 yıllarında sona eren UEFA Kupa Galipleri Kupası mücadelesinde, Werder Bremen’de oynamış ve 1991/92 döneminde takımıyla birlikte kupa kazanmıştır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.